Benzin İstasyonu’ndan çalına paralar evden, kasa denizden çıktı

293
reklam alani

Mağusa’da geçtiğimiz Cuma akşamı iş adamı Güneş Güneşoğlu’na ait Güneşoğlu Benzin İstasyonu’nda meydana gelen 1 milyon TL’lik hırsızlığın sis perdesi aralandı. Hırısızlığın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği ekipleri 5 saat gibi kısa bir sürede olayın faillerine ulaşırken, önceki gece de çalınan kasa ve nakit paraların büyük bir kısmına ulaştı. Temin edilen tutukluluk süresinde yürütülen soruşturma kapsamında paralar zanlı Süleyman Çelik’in Mağusa’da bulunan kiralık evinde bulunurken, kasa ise İskele Boğazı sahilinde denizden çıkarıldı.

KASADAN ÇIKAN ÇEKLERİ YAKMIŞ!

22 Temmuz’da saat 15:00 sıralarında polise yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturma sonrasında şirket çalışanı Süleyman Çelik, çelişkili ifadeleri ve kamera görüntülerinde yapılan incelemenin ardından polis ekipleri tarafından akşam saatlerinde ileri sorguya alındı ve kardeşi Mustafa Çelik ile birlikte önceki gün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine 3 gün tutukluluk süresi temin edildi. Bu süre içinde gerek kamera görüntüleri gerekse zanlılara ait cep telefonlarından yürütülen teknik takip sonucu bazı bulgulara ulaşan polis ekipleri zanlı Süleyman Çelik’in de bir takım itirafı üzerine mahkemeden temin edilen arama emri ile zanlı Süleyman Çelik’in evinde arama yaptı. Çelik’in Mağusa’da bulunan kiralık dairesinde gerçekleştirilen aramada polis çalınan 143 bin 175 TL, 23 bin 734 Amerikan Doları, bin 570 İngiliz Sterlini ve 4 bin 570 Euro’yu bularak emare aldı. Yine yürütülen soruşturma da zanlı Çelik’in kasadan çıkan ve Güneş Güneşoğlu’na ait ofis masası üzerinden aldığı çekleri ise Güneşoğlu’na ait ve zanlının iş yeri olan GMC Motors’un arka kısmında ateşe vererek yaktığı yönünde beyanda bulunduğu öğrenildi.

KASA DENİZDEN ÇIKARILDI

Olayın polise şikayet edildiği günden buyana titiz bir soruşturma yürüterek kısa sürede çalınan paralara ve milyonluk hırsızlık olayının faillerine ulaşan polis ekipleri Güneş Güneşoğlu’na ait ofisten çalınan para kasasını İskele Boğazı mevkiindeki sahilde buldu. Polis ekipleri çalınan 40*60 cm ebatlarındaki demir kasayı denizden çıkarıp emare aldı. Kasanın bulunması ile birlikte yeniden sorguya alınan zanlı Süleyman Çelik’in, kasayı Korkuteli köyünde bulunan evinde kırarak açtıktan sonra paraları aldığını, çekleri yaktığını, kasayı da denize attığını itiraf ettiği öğrenildi. Polisin olay ile ilgili soruşturması devam ederken, zanlı Süleyman ve Mustafa Çelik kardeşlerin yarın yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor.

Kıbrıs Postası – Nadire BAHADİ

reklam alani
Paylaş