Başbakan: Yavuz Çıkarma Plajını, hem plaj, hem milli park, hem de bir müze haline getireceğiz.

68
reklam alani

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Alsancak Belediyesi, “Çok Amaçlı Kültür Merkezi” ve “3. Deniz Festivali”nin açılışını yaptı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Yavuz Çıkarma Plajı’nı açık hava müzesi haline getirmek için projeyi başlattıklarını, orayı, hem plaj, hem milli park, hem de bir müze haline getirecek projenin kısa zamanda tamamlanacağını, çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Açılışa, Başbakan Hüzeyin Özgürgün, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bazı bakan ve milletvekilleri ile vatandaşlar  katıldı.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Özgürgün, açılışta yaptığı konuşmada, Alsancak’ın genç ve dinamik başkanının, başbakanlığının ilk gününden itibaren heyecanla kendisinden destek istediğini, gereken desteği verdiğini söyledi.

Belediyecilikte hizmetin heyecan, çalışma ve fedakarlık istediğini, tüm bunların Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’de  olduğunu kaydeden Başbakan Özgürgün, “Bu işler biraz da para ister. Hem bizim, hem Anavatan Türkiye’nin katkıları ile bir çok projeye imza atıyor”  dedi.

YAVUZ ÇIKARMA PLAJI…”HEM PLAJ, HEM MİLLİ PARK, HEM DE MÜZE”

Alsancak Belediyesi’nin ambleminde Özgürlük Anıtı olduğuna işaret eden Başbakan Özgürgün, şöyle konuştu:

“Yavuz Çıkarma Plajını Açık Hava Müzesi haline getirmek için projeyi başlatmış bulunuyoruz. Başkan da bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Orayı,  hem plaj, hem milli park, hem de bir müze haline getirecek önemli bir projeyi çok kısa bir zamanda Başkan Ataser ile birlikte nihayetlendireceğimizi düşünüyorum. Bu da ülkede bir ilk olacak; hem açık hava müzesi, hem plaj hem de Alsancak’ın güzellikleriyle birlikte ortaya çıkacak olan önemli bir eser. İnşallah kısa sürede bunu hayata geçireceğimizi düşünüyorum. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor”

Alsancak’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin özgürlük ve barış getirmek için adada ayak bastığı ilk yer olduğuna değinen Başbakan Özgürgün, bölgenin tarihteki yerini aldığını kaydetti.

Alsancak’ın en güzel plajlara sahip olduğunu belirterek, Deniz Festivali’ni başlatanları kutlayan Başbakan Özgürgün,  ahde vefa örneği olarak eski belediye başkanı Gökay Boğaçhan adına yapılan Kültür Merkezi’nin de açıldığını belirtti.

Başbakan Özgürgün, bol kazançlı festival dileyerek, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ve emekçi belediye ekibini kutladı.

reklam alani
Paylaş