Azmettirenleri de başkası azmettirmiş

104

Gazimağusa’da Mustafa Biladanlı’nın aracının ön camını demir boruyla kıran İlker Göl ve onu suça azmettirmekle suçlanan Mehmet Kırlar ile İbrahim Özdemir teminatla serbest bırakılırken, polis ilginç bir bilgiyi de açığa çıkardı.

Gazimağusa’da, sahibinin içerisinde bulunduğu aracın ön camını demir boruyla kırıp, 800 TL kasti hasara uğratan İlker Göl ve Göl’ü suça azmettiren Mehmet Kırlar ile İbrahim Özdemir, devam eden tahkikata etki etme olasılıkları bulunmadığından, imza ettikleri biner TL’lik şahsi kefalet senedi karşılığında, ileride yargılanmak üzere serbest kaldı.
reklam alani

Polis, ayrıca, yaptığı soruşturma ve araştırma sonucu, suçun, Güney Kıbrıs’ta bulunan M. T.’nin talimatıyla işlendiğini açıkladı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Engin Yıldız, mahkemeye talebini aktardı.

Tanık polis Engin Yıldız, 13 Temmuz 2020’de saat 18.00 sıralarında, Gazimağusa’da Anamur Caddesi üzerindeki, umumi bir yer olan park yerinde meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Engin Yıldız, İlker Göl, Mehmet Kırlar ve İbrahim Özdemir’in ‘Kasti hasar’ ve ‘Tecavüzkar alet taşıma’ suçlarından ötürü mahkeme huzurunda olduğunu söyledi.

Yıldız, zanlı İlker Göl’ün, Mehmet Kırlar ve İbrahim Özdemir’in teşvikiyle, kapişon ve maske takarak, Gazimağusa’da Anamur Caddesi üzerinde, Mustafa Biladanlı’nın da içerisinde olduğu park halindeki TA 670 plakalı aracın ön camını, tasarrufunda bulundurduğu demir boruyla kasten ve kanunsuz olarak vurup kurmak suretiyle 800 TL kasti hasara uğrattığını anlattı.

İncelediği kamera kayıtları sonucu yakaladığı İlker Göl’den yaptığı soruşturmada, Mehmet Kırlar’ı tespit ettiğini kaydeden tanık polis, meseleyle bağlantısı olup aradığı İbrahim Özdemir’in de polise teslim olduğunu anlattı.

Tanık polis, yaptığı araştırma ve temin ettiği ifadeler doğrultusunda, suçun, Güney Kıbrıs’ta bulunan M. T.’nin talimatıyla işlendiğini anlattı ve mahkemeden devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunmayan zanlıları teminata bağlamasını talep etti.

Tanık polis olay esnasında İlker Göl’ün giydiklerini ve suç aletini bulup emare zapt ettiğini de sözlerine ekledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çakmaktan men ettiği zanlıların, biner TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmelerine emir verdi.

reklam alani
Paylaş