Ayla Yıldız yaşam savaşı veriyor

32
reklam alani

Talısu-Girne anayolunda pazartesi günü meydana gelen ve bir kişinin ölümü, biri ağır 3 kişinin de yaralandığı trafik kazasına neden olan Harun Reşit Çetin’in tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

“ÇETİN SALI GÜN AMELİYAT OLACAK”… Kazada hayatını kaybeden Kemal Aydın’ın eşi Ayla Yıldız’ın YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşam savaşı verdiğini, Şaban Ateş’in Gazimağusa Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi’nde tedavisinin sürdüğünü belirten polis, kaburga, bacak ve kalça kemiklerinde kırıklar olan zanlı Harun Reşit Çetin’in de salı günü tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde ameliyat olacağını kaydetti.

Sedef BOŞNAK   

Tatlısu-Girne anayolu üzerinde, iki aracın çarpışması sonucu, bir kişinin yaşamını yitirip, biri ağır 3 kişinin de yaralandığı trafik kazasına neden olmakla suçlanan Harun Reşit Çetin’in tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Kaza sonucu 5 kaburgasında, kalçasında ve bacağında meydana gelen kırıklar nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulan Harun Reşit Çetin’in gıyabında gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Çetin’in salı günü ameliyat olacağı belirtildi.

Meseleyi soruşturan polis, kaza mahallinde yaşamını yitiren Kemal Aydın’ın ağır yara alan ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören eşi Ayla Yıldız’ın hayati tehlikesinin bulunduğuna dikkat çekti.

Polis, ayrıca, Ayla Yıldız’ın sağlık durumunun, tahkikatının seyrini değiştirebileceğine de vurgu yaptı.

“Kan analizinde alkol tespit edilemedi”   

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Mustafa İskender’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Polis çavuşu Mustafa İskender, 15 Haziran 2020’de, Tatlısu-Girne anayolu üzerinde, saat 18.00’de meydana gelen feci kazanın olgularını ve yaptığı soruşturmanın detaylarını mahkemeye aktardı.

Mustafa İskender, zanlı Harun Reşit Çetin’in, “dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu bir şahsın ölümüne neden olma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

İskender, zanlı Çetin’in, yönetiminde bulundurduğu GM 666 plakalı araçla Tatlısu istikametinden Geçitkale istikametine doğru seyrettiği bir esnada, dikkatsizliği ve ihmalkarlığı sonucu kullandığı aracın kontrolünü kaybettiğine vurgu yaptı.

İskender, Çetin’in, kontrolünü kaybettiği araçla, gidişine göre yolun sağına geçtiği esnada, karşı istikametten gelmekte olan Şaban Ateş’in kullanımındaki JD 773 plakalı araca, aracıyla çarpması neticesinde, ağır yaralanmalı ve ölümle neticelenen bir trafik kazası meydana geldiğini hatırlattı.

Kaza esnasında JD 773 plakalı araçta, ön koltukta yolcu olarak bulunan Kemal Aydın’ın olay yerinde vefat ettiğini anımsatan polis çavuşu, konu aracın sürücüsü Şaban Ateş’in Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Ortopedi Servisi’nde, aracın arka koltuğunda oturan Ayla Yıldız’ın ise Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gördüğünü dile getirdi.

Tanık çavuş, Ayla Yıldız’ın hayati tehlikesinin bulunduğunu belirttikten sonra, kazayla ilgili, karşı araç sürücüsü Şaban Ateş ve kazaya görgü tanığı olan birçok şahsın ifadesini temin ettiğini, bunun yanı sıra, incelenen zanlı ve Şaban Ateş’in kan örneklerinde alkol bulunmadığının tespit edildiğini ifade etti.

“Teferruatlı inceleme için süre talep etti”   

Zanlı Harun Reşit Çetin’i hastanede ziyaret edip, ihtar tahtında kazanın oluş şekliyle ilgili sözlü bazı beyan ve itiraflar aldığını kaydeden tanık çavuş, henüz soruşturmasını tamamlayamadığını, teferruatlı bir şekilde araştırma yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Makinistten yeni alındığı iddia edilen GM 666 plakalı aracın, mekanik arızasının olup olmad

ığı ve aksamlarıyla ilgili araştırma yapması gerektiğini kaydeden polis çavuşu, meseleyle ilgili soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için, serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Tanık çavuş, ayrıca, zanlının salı günü ameliyat edileceğini de sözlerine ekledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, meselenin ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, ilk nazarda sözü edilen suçlarla bağlantısı bulunan zanlının polis gözetimindeki hastanedeki tutukluluk süresini 7 gün daha uzattı.

 

reklam alani
Paylaş