Ataoğlu: “Türkiye’den KKTC’ye yapılan uçuşlarda ‘iç hatlar’ muamelesi yapılmalı”

71
reklam alani

Turizm Şûrası düzenleniyor.

Şûrada konuşan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Turizm ve Çevre eski Bakanı Fikri Ataoğlu, acenteleri tüm olumsuzluklara rağmen katkı koyduğu için kutladı ve  “Devletin yapması gerekenleri acenteler yapıyor” dedi.

Turizm herkesin tek bir lisan olarak konuşacağı bir konu olduğunu, fakat turizmin yaşadığı sıkıntılardan, Türkiye’den gelecek olan paradan bahsedildiğini, alacağı olan acentelerden bahsedildiğine işaret eden Ataoğlu, “Bütün acenteleri gönülden kutluyorum, devletin yapması gerekenleri acenteler yapıyor” ifadelerini kullandı.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın kendi yağı ile kendi ciğerini kavurmak zorunda olduğunu aktaran Ataoğlu, herkesin turizm sektörü için elini taşın altına koyması gerektiğini, çünkü turizmin herkese fayda sağladığını söyledi.

Bütün milletvekillerinin turizmi ayağa kaldırmak için formül araması gerektiğini anlatan Ataoğlu, bilet fiyatlarının yüksek olduğundan söz etti. Türkiye’den KKTC’ye uçacak uçaklara iç hatlar muamelesi yapılması gerektiğinin altını çizen Ataoğlu, geçmişte bunun için girişimler yapıldığını, ancak sonuçsuz kaldığını, bu konunun sonuçlandırılması gerektiğini söyledi.

reklam alani
Paylaş