Armağan Candan: “Erken seçime gitmekten başka çare yok”

4
CTP'li Armağan Candan
reklam alani

CTP Milletvekili Armağan Candan, ülkenin erken seçime gitmekten başka bir çare olmadığına dikkat çekerek, halkın iradesinin yenilenmesinin gerektiğine vurgu yaptı.

A+
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Armağan Candan, Ada TV’de yayınlanan bir programa konuk olarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Candan, Cumhurbaşkanlığı seçimi, ülkede demokrasinin ciddi yaralar aldığını ifade ederek Ulusal Birlik Partisi’nde de (UBP) son dönemde demokrasinin katledildiğini belirtti.

“Bir yerin kimyası ile oynarsanız, günün sonunda geleceği yer bu olur” diyen Candan, duyguları olan insanlar olduğunu ve demokrasi ihlallerinin yaşandığını, hiçbir şey olmamış gibi hazmedilmesinin beklenmemesi gerektiğini dile getirdi.

CTP Milletvekili Candan, Meclis Başkanlığı seçiminde UBP’nin gizli oy verilmesi halinde ‘patladı’ olarak nitelendirerek, “Hükümet güvenoyu alırken, oylama gizli olsaydı belki güvenoyu alamayacaktı. Gizli oy kullanarak, gerçek düşüncelerini yansıttılar” dedi.

Ülkenin erken seçime gitmekten başka bir çaresi olmadığına işaret eden Candan, halkın iradesinin yenilenmesinin her anlamda önemli olduğunu aktardı.

Armağan Candan, “Seçim ile birlikte yeni ortaya çıkacak resmi görmek lazım. Onun arkasından bir hükümet arayışına girilir…” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş