Arıklı, Ankara’dan yazdı: “Bize hiçbir telkinde bulunulmadı”

37
Erhan Arıklı

YDP Genel Başkanı Arıklı, Ankara ziyaretine ilişkin açıklama yaptı, “Bize hiçbir telkinde bulunulmadı” dedi. Arıklı, ayrıca “çatı aday” ve “üçlü koalisyon” iddialarına da yanıt verdi.

reklam alani

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Ankara ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’yla birlikte, T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın daveti üzerine dün Ankara’ya giden Arıklı, ziyarete ilişkin kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında merak edilenlere yanıt verdi.

“KOMPLO TEORİLERİNİ OKUYUNCA KAHKAHA ATTIM”

“Dönüyoruz” başlığıyla yayınladığı açıklamasında Arıklı, “Ankara’ya yaptığımız ziyaret epey konuşuldu Kıbrıs’ta. Komplo teorilerine dayalı yorumları okuyunca kahkahalar attığımı söyleyebilirim” dedi.

“BİZE HİÇBİR TELKİNDE BULUNULMADI”

Ankara’da bazı görüşmeler gerçekleştirdiklerini doğrulayan Arıklı, “Bizi ve önümüzdeki süreçle ilgili düşüncelerinizi bizzat dinlemek istediler” dedi, “Açık söylüyorum. Bize hiçbir telkinde bulunulmadı” vurgusunda bulundu.

“ÇATI ADAY FORMÜLÜ ORTADAN KALKTI… 3’LÜ KOALİSYON BU AŞAMADA OLMAZ”

Arıklı, “çatı aday” ve “3’lü koalisyon” iddialarına ilişkin düşüncelerini, Ankara’da yetkililere aktardığını belirterek şöyle devam etti:

“Çatı aday olmalı diyoruz. Çatı aday bağımsız olmalı. Partili aday olmamalı. (Ersin bey; “Ben UBP’nin adayıyım “dedi. Dolayısı ile çatı aday formülü ortadan kalktı.

“3’lü Koalisyon bu aşamada olmaz. Ülkenin bekleyen onlarca sorununu 26 ya dayalı bir Hükümet çözemez. Bunun için geniş tabanlı, mümkünse 6 Partili bir Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalı. Kimse ötekileştirilmemeli. Toplumda kamplaşma yaratacak formüller bize zarar verir” dedim. 3’lü koalisyonun olamayacağı konusunda hemfikir olundu.”

“BEN KENDİ PARTİMİN ADAYI OLARAK SEÇİMLERE GİRİYORUM”

Diğer parti başkanlarının da kendi düşüncelerini ve yorumlarını anlattığını belirten Arıklı, “Neticede ben partimin adayı olarak seçimlere giriyorum. Herkesin yolu açık olsun… Vesselam…” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş