Acil Durum Hastanesi açılışında konuşan Ersin Tatar: “Burada ihaleye çıkamayınca ne yapacaktım, elbette Sayın Erdoğan’ı arayacaktım”

6
Acil Durum Hastanesi Ersin Tatar
reklam alani

Lefkoşa Acil Durum Hastanesi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Tatar, “Pandemi hastanesi yok diyenler acaba şimdi ne diyecekler?” diye konuştu.

Lefkoşa Acil Durum Hastanesi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Tatar, “Pandemi hastanesi yok diyenler acaba şimdi ne diyecekler?” diye konuştu.

Ersin Tatar şöyle konuştu;

“Zamanın ne kadar süratli aktığını görüyoruz… Bu akşam saatlerinde Maraş ziyareti sonrası hastane açılışı için buradayız. Cocid-19 döneminde olağanüstü süreçler yaşadık ülkemizde… Ben başbakan olarak belki de 50 bakanlar kurulu yaptık. Halkın sağlığını nasıl koruyacağımızı ve aynı zamanda işin ekonomisi, sektörleri nasıl koruyacağımızı en iyi şekilde (değerlendirerek).

Başta Sayın Erdoğan ve yardımcısı Sayın Oktay… Elbette yanımızda olan onlardı.. Her türlü desteği onlardan alabildik. İşte huzurlarınızda… Pandemi hastanesi yok, diyenler acaba şimdi ne diyecekler? İşte gerekli irade ortada…

“Mimar mühendislere tüm yetkililere bunun projesini çiziniz, ihalesine çıkınız diye talimat vermeme rağmen bir türlü proje çıkmadı; ihale aşamasına gelinemedi burada… Ne yapacaktım, Cumhurbaşkanımı arayacaktım… Sayın Erdoğan’ı arayacaktım. Öyle de yaptım. Aradım ve ihtiyacım var dedim…”

“COVİD-19 SÜRECİNİ ÇOK İYİ YÖNETTİK”

KKTC’de süreci çok iyi yönettik ve az vakalarla bu işi başarıyla yönettik bir kez daha Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Onun talimatıyla KKTC dünyanın gözleri önünde güçlenmeye devam ediyor. Türkiye hükümetine her daim teşekkürlerimizi iletiyoruz. Biz her zaman beraberiz, hiçbir güç bizi birbirimizden koparamaz. Birlikte daha güçlü olalım diyorum”

reklam alani
Paylaş