Bağımlılık Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması ödül töreni gerçekleşti

60
reklam alani

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Medi Foundation tarafından düzenlenen I. Bağımlılık Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödül törenine katıldı.

Bedesten’de gerçekleştirilen ödül töreninin ardından eserlerin sergilendiği serginin açılışını da gerçekleştiren Çavuşoğlu, değerlendirmeler sonucunda dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmak için düzenlenen bu sergiye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

“Vazgeçmeyeceğimiz tek bağımlılık, insanlık için çalışmaktır” diyen Çavuşoğlu, bunun dışında olan her türlü bağımlılıkla ortak mücadele noktasında kararlı olduklarını vurguladı.

Bağımlılığa karşı bir çok insanın çeşitli aktiviteler yardımıyla müdacele ettiğini belirten Çavuşoğlu, bu konuyla ilgili mücadele eden herkesin paydaşları olduğuna dikkat çekerek onların dünyaya hizmet ettiğini söyledi.

Dünyadaki barışa, insanların sağlığına, mutluluğuna hizmet eden herkesi selamladığını ifade eden Çavuşoğlu, bağımlılığa karşı tüm paydaşlarla birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Çavuşoğlu konuşmasının sonunda “Yolumuz uzun ancak prensiplerimiz, ilkelerimiz net. Bağımlılıkla mücadele noktasında hiçbir tavizimiz yok.” dedi ve herkese bu mücadelede başarılar diledi.

reklam alani
Paylaş