Merakla Beklenen 7. Gaü Tiyatro Günleri “Profesyonel” oyunu ile 12 mart’ta başlıyor

17
reklam alani

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk bölümü tarafından 7.si düzenlenen, GAÜ 7.Tiyatro Günleri kapılarını 12 Mart Perşembe günü tiyatro ve sinema dünyasının usta sanatçıları Bülent Emin Yarar ve Yetkin Dikinciler’in oynadıkları “Profesyonel” oyunu ile açıyor.

Oynadığı tüm sahnelerde kapalı gişe rekorları kıran ve bir çok ödüle sahip; Yazar Duşan Kovaçeviç’in kaleme aldığı, usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği, “Profesyonel” oyunu, insana dair duyguların güldürerek ve sorgulayarak sahnelendiği, oyuncuların “oyunun içinde oyun kurarak” oynadıkları eser 12 Mart Perşembe Günü saat 20:00’da GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluşacak.

Oyun Türü: Komedi
Yönetmen: Işil Kasapoğlu
Oyuncular:

Bülent Emin Yarar
Yetkin Dikinciler
Gülen Çeherli
Cenap Oğuz

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşamöyküsü içinde, karakomedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin süprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikayesi.

GAÜ 7. Tiyatro Günleri bünyesinde, 12-13 Mart  Çarşamba-Perşembe “Profesyonel”,  27-30 Mart tarihleri arasında GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü “Yalancı”, 1 Nisan Çarşamba Günü “Lal Hayal” Tiyatrosu, 3 Nisan Cuma Günü “12 Numaralı Adam”, 6 Nisan Pazartesi Günü  “Westend” Tiyatrosu, 8 Nisan Salı Günü “Ivanov” ve 9 Nisan Cuma Günü “İki Bekar”  “adlı oyunların sahne alacağı bildirildi.

GAÜ 7. Tiyatro Günleri kapsamında sahnelenecek oyunlar için koltuk numaralı biletlerin; GAÜ Kampüs Stand, Lefkoşa Monart Gallery Dereboyu ve online olarak https://biletinial.com/etkinlikleri/gau-7inci-tiyatro-gunleri?cityId=55 adresi üzerinden satışa sunulduğu ifade edildi.

reklam alani
Paylaş