Bandabuliya Sahnesi’nde keyifli bir müzik akşamı

20
reklam alani

Lefkoşa Belediye Orkestrası (LBO) dün akşam gerçekleştirdiği konser ile bir kez daha izleyenlere keyifli bir müzik akşamı sundu.

Oskay Hoca şefliğinde yaklaşık 1.5 saat süren konserde Utku Yerabakan ile Gizem Yerebakan solist olarak yer aldı. Bandabuliya Sahnesi’ndeki konserde Yerebakan çiftinin seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar izleyenlerden tam not aldı.

Konserde ‘Adam’, ‘Alla Beni Pulla Beni’, ‘Aşk Her şeyi Affeder mi?’, ‘Ayrılmam’, ‘Biz Nereye’, ‘Bu Gece Son, ‘Gözyaşlarım Anlatır’, ‘Hiç Bana Sordun mu?’, ‘İstanbul’, ‘Sözlerimi Geri Alamam’, ‘Suç Bende’, ‘Vazgeç Gönül’, ‘Yaparım Bilirsin’ isimli parçalar seslendirildi.

Başkan Harmancı: “Bu kadar değerli sanatçılarımız bizimle birlikte olduğu sürece ne Lefkoşa’nın ne de Kıbrıs Türkü’nün ışığı sönmeyecektir”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı gecede yaptığı konuşmada Bandabuliya sahnesinde etkinlik gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, göreve geldiği dönemde Bandabuliya Sahnesi’nin kullanılamayacak bir halde olduğunu, şimdilerde ise konserler, tiyatro etkinlikleri ve sergilere ev sahipliği yapan bir noktaya taşındığını belirtti.

Başkan Harmancı, sadece mekanı yaratmanın yetmediğini, mekanla birlikte çok değerli sanatçılara da sahip olunması gerektiğini söyleyerek, “Bu kadar değerli sanatçılarımız bizimle birlikte olduğu sürece ne Lefkoşa’nın ne de Kıbrıs Türkü’nün ışığı sönmeyecektir” dedi.

 

Paylaş