Mike Berg,“Ben böyle çalışıyorum”

18

ARUCAD “Voices” konuşmalar serisi, New York’lu sanatçı Mike Berg ile devam ediyor…

reklam alani

 

ARUCAD Kültür ve Sanat Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Voices” konuşmalar serisi, 2020 yılında da önemli konu başlıkları ve konuklarıyla devam ediyor.

Her ay düzenli olarak ARUCAD Kültür ve Sanat Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve sanat, tasarım, görsel iletişim alanında ulusal ve uluslararası isimlerin ağırlandığı “Voices” konuşmalar serisinin bu ayki konuğu, “Ben Böyle Çalışıyorum” başlıklı konuşmasıyla, New York’lu sanatçı Mike Berg oluyor.

Lefkoşa Saray Otel arkası, Müftü Raci Efendi Sokak’ta bulunan ARUCAD’ın etkinlik mekânı Art Space’te gerçekleştirilecek ve kendi işlerinden yola çıkarak eserin algılanışı, geliştirilmesi ve son olarak sunulması ilkelerini sanatseverlerle paylaşacak olan Mike Berg’in “Ben Böyle Çalışıyorum” başlıklı konuşması, 25 Şubat Salı günü, saat 18.00’da başlayacak.

Eserleri, konsept ve işlem bazlı olan New York’lu sanatçı Mike Berg’in “Ben Böyle Çalışıyorum” başlıklı konuşmasına, tüm sanatseverler davetlidir.

Mike Berg kimdir?

Geçtiğimiz 20 yılda, New York’lu sanatçı Mike Berg, Amerika’nın batısında doğmuş ve büyümüş olup zaman içinde İstanbul, New York ve Doğu Washington gibi yerlerde yaşamaya ve çalışmaya başlamıştır.

Linda Yablonsky’nin Mike Berg ile ilgili tanımı:  “Berg estetik bir anarşist, çürümenin doğal aşamalarına müdahale eden, müdahalelerini ise zarifçe organize edip katmanlı soyutluğa taşır.” şeklindedir.

Sanatçı kariyerine ressam olarak başlamış daha sonra heykele yönelmiştir. Türkeye’ye geldiğinden beri, Özbekistan, Ermenistan ve Türkiye’de nakış ve dokuma ustalarıyla birlikte çalışmış, Türkiye’nin yetenekli 3 Togay kardeşleriyle birlikte ise 15 yıldır metal üzerine çalışmaktadır.

Berg, hem kendi ülkesinde hem de uluslararası geniş çapta sergilere katılmış, eserleri birçok müze ve özel koleksiyonlarda yer almıştır.

reklam alani
Paylaş