UBP Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz: “Kişisel hırslara bağlanılmamalı!”

40
reklam alani

Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz, yapılacak olan seçimin sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi olmadığına dikkat çekerek, bu seçimde Kıbrıs Türk halkının geleceğinin söz konusu olduğunu vurguladı.

TV Güneş ekranlarında yayınlanan “parantez” programına katılarak Cumhurbaşkanlığı seçimine dair önemli değerlendirmelerde bulunan Ulusal Birlik Partisi Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz, yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine dikkat çekti.

Programda Gezici Araştırma Şirketinin yaptığı anket sonuçlarını da değerlendiren Gündüz, Gezicinin ilk kez anket yapmadığını vurguladı.

Gündüz, Kapalı Maraş’ta yapılan toplantı ile ilgili de değerlendirmede bulunarak, eleştiride bulunanlara yanıt verdi.

“Kişisel hırslara bağlanılmamalı”

Menteş gündüz, yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin sadece bir seçim olmadığına vurgu yaparak, Kıbrıs Türk halkının tarihi sürecine atıfta bulundu. “Kıbrıs Türk halkının bu saatten sonra eskiden yaşadığı badireleri atlatarak bugüne nasıl gelindiğini, 74’ten bu zamana tek bir kurşun atılmadan yaşıyorsak, bu seçimin de geçmişi unutmadan geleceğe daha güvenli bakılarak adım atılması lazım” ifadelerini kullanan Gündüz, UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’ın bu doğrultuda ilerlediğini, misyonunun Kıbrıs Türk halkının geçmişte yaşadığı karanlık günlere dönmemesi, ama bunu topla tüfekle değil, akıl yoluyla uluslararası arenada yapılması gerektiğini savunan biri olduğunu ifade etti ve “Bu seçim sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, Kıbrıs Türk halkının geleceği söz konusudur. Ya çözüm olacak, ya çözülecek. Kişisel hırslara bağlanılmamalı” şeklinde konuştu.

Anket hakkında…

Gezici Araştırma Şirketinin yaptığı anket sonuçlarını da değerlendiren Gündüz, “Bu anketlerde uygun görmeyen siyasi partiler uydurma diyor ama burada emek var” ifadelerini kullandı ve bu anketlerin ilk defa yapılmadığına dikkat çekti. Gündüz, Gezici’nin daha önce yaptığı anketlerde çıkan sonuçları da hatırlatarak, “Gezici, yaptığı anketlerde 3 aşağı 5 yukarı aynı çıktı” dedi ve halkın gözündeki durumun da bu olduğunu söyledi.

“Kapalı Maraş ezberleri bozdu”

Kapalı Maraş’ta yapılan yuvarlak masa toplantısı sonrasında muhalefetin toplantıda olmama eleştirilerine yanıt vererek, “Türkiye ve KKTC’den üst düzey davet yapıldı. Bize bir gün önceden bilgi verildi diye şikayet ediyorlar. Amerika’ya mı gidiyorlar?” şeklinde konuştu. Daha önce envanter çalışması yapacaklarını deklare ettiklerini söyleyen Gündüz, “Maraş’taki hak sahipleri ile ilgili yola çıkarak çalışma başlatıldı” dedi. Maraş başlığının bu denli çok konuşulması ile ilgili de yorum yapan Gündüz, “UBP gündem takip etmiyor, gündem yaratıyor. Kapalı Maraş ezberleri bozdu” şeklinde sözlerini noktaladı.

reklam alani
Paylaş