Öğrencileri dövüp, müdürü ölümle tehdit eden öğretmene soruşturma

15
reklam alani

Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu’nda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan S. H.’nin öğrencilere şiddet uyguladığı ve tehditlerde bulunduğu iddiasıyla veliler ayaklandı. Velilerin şikayeti üzerine okul müdürü de, söz konusu öğretmen tarafından ölümle tehdit edildiğini açıkladı.

Okul Müdürü Filiz Boyoğlu ve veliler, geçtiğimiz hafta durumu Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na önceki gün de polise bildirdi. Bakanlık okuldan gelen yoğun şikayetler sonrası dün Kurtuluş İlkokulu’na müfettiş göndererek, soruşturma başlattı.

Veliler de hem tepkilerini ortaya koymak hem de müfettişe durumu anlatmak için okulda toplandı. Çocuklarını söz konusu öğretmenin dersinden alan veliler ile öğretmen arasında tartışma çıkmaması için, Güzelyurt polisi sınıf önünde ve okulda hazır bekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli müfettiş Mehmet Özezinç, okul yönetimini, öğretmenlerini ve velileri dinledi, yasal prosedür hakkında bilgi verdi.

S.H: Konuşmaya gücüm yok

Hakkında şikayet bulunan öğretmen S.H. ise, KIBRIS muhabirinin “Hakkınızdaki şikayetlerle ilgili bir şey söylemek ister misin?” sorusuna “Fotoğrafımı çekersen, sen de yargıya verileceksin. Şu anda konuşamam, gücüm yok” yanıtını verdi.

Bir öğrenciyi duvara vurduğu iddia ediliyor

Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu’nda çocukları eğitim gören veliler, İngilizce öğretmeni S.H.’nin çocuklarına şiddet uyguladığı ve tehdit ettiği iddiasıyla dün Güzelyurt polisine giderek şikayette bulundu.

Konuyu geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirdiklerini anlatan veliler, söz konusu öğretmenin sınıfta çocukların saçını çektiğini, bir öğrenciyi duvara vurduğunu, ‘bunu yapmazsan seni döverim’ diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu iddia etti.

Veliler, okuldan, yönetimden ve öğretmenlerden çok memnun olduklarını ancak çocuklara kötü davrandığını iddia ettikleri İngilizce öğretmenini istemediklerini belirtti.

Öğretmenin görevden alınmaması durumunda çocuklarını söz konusu öğretmenin dersine koymayacaklarını ifade eden veliler, bugün de bakanlık önünde eylem yapacaklarını kaydetti.

“Çocuklarımız hakarete ve şiddete maruz kalıyor”

Okul Müdürü Filiz Boyoğlu, S.H. isimli öğretmenin kendisini ölümle tehdit edip, başına su şişesi fırlattığını öne sürerek polise şikayette bulunduğunu söyledi.

Velilerden Mustafa Kahramanöz, çocuğunun bir haftadır evde İngilizce öğretmeninden şikayet edip durduğunu ifade ederek öğretmenin sürekli tehdit edici sözler söylediğini ve şiddet uygulandığını söylediğini anlattı. Kahramanöz, “İlk zamanlar fazla dikkate almadık. Bir gün çocuk ağlayarak eve geldi. Öğretmen tarafından ağır sözlere maruz kaldığını anlattı. Çocuğun psikolojisi bozuldu. İlgili öğretmenin dersine girmek istemediklerini söyledikten sonra okul yönetimine ve polise şikayette bulunduk” dedi

Bir başka veli Mustafa Saçar da, şöyle dedi:

“Geçtiğimiz hafta söz konusu öğretmen çocuğuma şiddet uyguladı. Bu durum karşısında konuyu polise gidip bildirdim. Çocuklarımız okuldan çok memnun fakat İngilizce öğretmenini istemiyorlar. Öğretmenin okuldan alınmasını, görevden uzaklaştırmasını istiyoruz. Çocuklarımızı o öğretmenin dersine koymamakta kararlıyız” dedi.

reklam alani
Paylaş