Haspolat bölgesinde ticaret merkezi için çalışma başlattık.

119
reklam alani

Ülkemizin kalkınması, ekonomik ve sosyal yaşamın desteklenmesi için öncü sektörlerden olan üniversitelerle ilgili yeni çalışmalar başlatıldı.

MÜSİAD Kıbrıs başkanı Okyay Sadıkoğlu Haspolat Bölgesi’ndeki üniversiteleri ve aynı zamanda öğrenciler için hayatı kolaylaştıracak konaklama ve ticaret merkezleri kurulması için girişimde bulunduğunu açıkladı.

Sadıkoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalkınması, ekonomik ve sosyal yaşamın desteklenmesi için yüksek öğrenim (Üniversiteler) öncü sektörlerden biri olarak tespit edilmiş, bu konuda birçok adımlar atılmıştır.

Ancak geçen süreye rağmen arzulanan düzeyi gelememiştir. Sektörün desteklenmesi ve ihtiyaç duyduğu alt yapının hazırlanması başarının asıl belirleyicisi olacaktır.

Eğitim için ülkemize gelen öğrencilerin nitelikli konaklama ve alışveriş imkanlarına sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu düşünceden hareket ile öğrenci potansiyelin hızla arttı Haspolat Bölgesi’ndeki üniversiteler kolej ve caminin olduğu bölgede, öğrenci odaklı yatırımları yapılması ve bu kanunun özendirilmesi için çalışma başlatılması gerektiği kanaatindeyiz. Özellikle öğrenci ve ailelerin konaklaması için otel ile alışveriş yapmak için ticaret merkezi oluşturmak konusunda çalışma başlatmaya karar verdik.  Burada yatırımın yapılacağı arazinin tedariki için çalışma başlatılmıştır.  Arazinin satılması için görüşmelere devam etmektedir. Ülkemiz için hayırlı olacak olan bu konu hakkında gelişmeler komuoyu ile paylaşacaktır.

 

reklam alani
Paylaş