7 Suriyeli mültecinin polis hücrelerindeki karantina süreçleri devam ediyor

5
Yunanistan
reklam alani

Mağusa’da devriye gezen polis ekibi tarafından Akyar Kara Giriş Kapısı yakınlarında tespit edilen Suriye uyruklu 7 kaçak göçmen hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

Mağusa’da Cumartesi gecesi devriye gezen polis ekibi tarafından Akyar Kara Giriş Kapısı yakınlarında tespit edilen Suriye uyruklu 7 mülteci hakkındaki soruşturma devam ediyor. Polis hücrelerinde karantina altına alınan ve karantina süreleri devam eden zanlı Mahmud Ahmad, Ahmad Khalef, Ahmad Ali, Muhammad Yousif, İbrahim Al Ahmad, İbrahim Ahmad ve Cuma Mahmud hakkındaki ek tutukluluk müracaatı bugün yine gıyaplarında gerçekleştirildi.

“Onaylanmış liman olamayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçlaması ile haklarında soruşturma yürütülen ve ihraç kararları beklenen 7 mültecinin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Polis yürütülen soruşturmada, zanlıların ayni gün saat 05.00 raddelerinde bir tekne ile gelerek tespit edilemeyen bir yerden KKTC’ye giriş yaptıklarının ve bir van araçla alınarak Akyar Kara Giriş Kapısı yakınlarına bırakıldıklarının tespit edildiğini belirtti.

reklam alani
Paylaş