“Kara Cuma” çılgınlığı ülkemizi de etkiledi.

173
reklam alani

Amerika Birleşik Devletlerinde yaygın olan “Kara Cuma” çılgınlığı ülkemizi de sardı. Adı her ne kadar karamsarlığı çağrıştırsa da Kara Cuma kapsamındaki alış verişler memnuniyet yarattı.

Amerika Birleşik Devletlerinde, her yıl kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan “Şükran Günü”nü  takiben gerçekleştirilen Kara Cuma’da, firmalar ürünlerini büyük indirimlerle  satışa sunarak, adeta bir alışveriş çılgınlığı yaşanmasına neden oluyor.

Firmalar, ürünlerini Perşembe akşamından büyük indirimlerle satışa sunarken, indirimli fiyatlarla bu ürünlere sahip olmak isteyen Amerikalılar, mağazalar ve alışveriş merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

ABD Ulusal Perakendeciler Birliği, bu yıl  Kara Cuma’da 115 milyon kişinin alışveriş yapacağı öngörüsünde bulundu.

Ülkemizdeki bazı firmalar da, “Kara Cuma “indirim kampanyasını  KKTC’ye taşıdı.

Ülkemizin çeşitli kentlerinde,  bazı zincir mağazalar, “Kara Cuma” kampanyaları düzneledi.

Firmalar gün boyunca ürünlerini , 3 alana 1 bedava, ya da 2 alana 1 bedava gibi  kampanyalarla  satışa sundu.

Şu an kısıtlı sayıda ve genelde giyim  üzerine olan mağazalarda geçerli olan  “Kara Cuma” kampanyası kapsamında, vatandaşlar bu akşam saat 22.00’a kadar çeşitli indirimlerle alışveriş yapabilecek.

“Kara Cuma” uygulayan firmaların yetkilleri, vatandaşların  indirimlere büyük ilgi gösterdiğini ve satışlarda hareketlilik yaşandığını belirtti.

Vatandaşların bir kısmı , kara cumadan haberdar  olararak alışverişe koşarken, kampanyadan bihaber  alışverişe çıkan vatandaş da, süpriz yaşadı.

Kampanyanın, Hediyelerin alındığı alışverişin yoğun olduğu  yeni yıl öncesinde, bütçelerinde az da olsa bir  ferahlama yaratacağını dile getiren vatandaşlar, bu garip Amerikanvari indirim çılgınlığının uygulanmasından memnun  kaldıklarını  belirttiler..

reklam alani
Paylaş