4. Verigo Festivali Yedidalga Belediye Halk Plajı’nda yapılıyor.

91
reklam alani

Yedidalga’da halk plajı yanındaki festival alanında yer alacak festival, Lefke Belediyesi,  Yeşilırmak- Yedidalga Üreticiler Birliği ve LAÜ iş birliğinde düzenlendi.

Verigo üzümün tanıtılıp satışa sunulacağı festivalde kültürel etkinlikler ve konserler de yer alacak.

Festival cumartesi saat 10.30’da kortejle başlayacak, saat 11.00’de ise açılış töreni düzenlenecek.

Verigo ve paluze ikramı yapılarak halk dansları ve çeşitli gösterileri sunulacak festivalde, ses yarışması da yapılacak.

Pazar günü ise Soli Harabeleri ve Vuni Sarayı gezilecek, paluze pişirilecek ve ikram edilecek; en iyi Verigo ve ürünleri yarışması düzenlenecek. Dans gösterilerinin de yapılacağı Verigo Festivali Muharrem ve Ersan konserinin ardından saat 19.30’da başlayacak SOS grubunun konseriyle tamamlanacak.

HURMA FESTİVALİ İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Öte yandan 5 Kasım Pazar günü yapılacak 8. Lefke Hurma Festivali için hazırlıklar devam ediyor.

Lefke Belediyesi ve Lefke Turizm Derneği iş birliğiyle, Lefke Kapalı Pazarı (Bandabuliya) ve Çarşı Merkezinde düzenlenecek Hurma Festivali’nde stant almak isteyenlerin Nermin Şanlıdağ (05338687617) ve Elvan Yolaç’a (05338741234) kayıt yaptırması gerektiği duyuruldu.

Hurma Festivali’nde yerel ürünler, uluslararası sanatçılar buluşması, AB projesi kapsamında yapılan yürüyüş yolunun açılması, “Lefke, hurma ve tarih” konulu tanıtım turları yer alacak.

reklam alani
Paylaş