23 Nisan İlkokulu, gece alkol, uyuşturucu ve fuhuş merkezine dönüşüyor.

216

Gündüz çocukların eğitim yuvası olan 23 Nisan İlkokulu, gece alkol, uyuşturucu ve fuhuş merkezine dönüşüyor. Okul yönetimi ise her sabah avludaki iç çamaşırı ve alkol şişelerini toplamaktan bıkmış durumda.

reklam alani

Havadis’ten Devrim DEMİR’in haberine göre; Girne bölgesinin gözde okullarından biri olan 23 Nisan İlkokulu’nda mesai saatleri dışında yaşanan olaylar, okul yönetimini çileden çıkardı. Okul saatinin sona ermesi ile gece karanlığını fırsat bilenler, okul içerisinde akıl almaz şeyler yapıyor.

Haftanın 5 günü miniklerin eğitim aldığı, teneffüslerde oyun oynadığı alanları alkol yuvasına çeviren kişiler, pislikleri de okul içinde bırakarak ortadan kayboluyor.

foto1

Okul Müdürü Osman Fırat, 14-17 yaşlarındaki gençlerin karanlık basınca sık sık oku avlusunu meyhaneye çevirdiğini her sabah karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndüklerini ifade etti. Osman Fırat, dün sabah okula gittiğinde sabrı iyice taştı. Binanın giriş kapısının yanında yakılan ateşle kapının yanındaki kaplama tutuşturulmak istendi.

“Güvenlik görevlisi kaçınılmaz oldu”

Fırat, “Sabah geldiğimiz zaman okul bahçesinde kıyafetler, iç çamaşırları, içki şişeleri, uyuşturucu madde kalıntılıları, duvar yazıları bulmaktan bıktık. Bu okulda 6-11 yaş arası küçük çocuklar eğitim görüyor ve bu rezalete maruz bırakılıyorlar” diyerek, yaşanan bu soruna çözüm bulamadıklarını ifade etti.

Fırat, “Defalarca bu konuyu ilettik, Eğitim Bakanlığı çalışma yaparak, Maliye Bakanlığı’na güvenlik görevlisi talebimizi iletti. Talebimiz askıda kaldı” dedi.

foto2

Bin 100 öğrenci kapasitesi var

Girne’nin en büyük ilkokulu olan 23 Nisan İlkokulu’nda bin 100 öğrenci eğitim görüyor. Okul Müdürü Osman Fırat, geceleri bekçi bulunmayan okullarda ciddi sıkıntılar yaşandığını dile getirdi.

“Okul kapandıktan sonra okul bahçesine girip voyvodalık yapanlar da sadece 14-17 yaş arasında, ortaokul ve lise çağındaki gençler. Aileleri bu çocukların nerede olduğunu hiç merak etmiyor mu? Gece geç saatlere kadar okul bahçesinde âlem yapıyorlar. Peki, bu çocuklar gece geç saatlere kadar sokakta ne arıyor?” diyen Osman Fırat, ailelerin, çocuklarına sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

foto3

 Erkıvanç olay yerindeydi

Önceki akşam 23 Nisan İlkokulu içinde kapıları ateşe verip yakmak isteyen ancak yakamayan kişiler, eylemini yarım bırakarak okulu terk etti.

Dün sabah saatlerinde okul kapısını yanmış vaziyette bulan okul müdürü, Osman Fırat polisle irtibata geçti.

Girne Polis Müdürü Sıtkı Erkıvanç, Fırat’tan olayla ilgili bilgi alarak okulu gezdiler.

Erkıvanç, gerekli işlemlerin yapılacağını belirterek, okula hasar verenlerin ortaya çıkması için polisin seferber olacağını ifade etti

reklam alani
Paylaş