15 yaşındaki bıçaklama zanlısı tutuksuz yargılanacak

10
Mehmet Ali Yıldız Pascucci
reklam alani

Mağusa’da Pascucci isimli kafede eski kız arkadaşı ile birlikte oturduğu gerekçesi ile bir Mehmet Ali Yıldız’ı bıçakla yaralayan 15 yaşındaki A.Ö hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.

Mağusa’da 24 Ekim tarihinde Pascucci isimli kafede eski kız arkadaşı ile birlikte oturduğu gerekçesi ile tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçak ile Mehmet Ali Yıldız’ı bıçakla yaralayan 15 yaşındaki A.Ö hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

“Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamaları ile bugün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Mahkemede polis, Mehmet Ali Yıldız’ın sol sırt kısmından yaralandığını, ciğerinde yırtık meydana gelerek kalıcı hasar oluştuğunu ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Yıldız’ın tedavisinin devam ettiğini açıkladı.

Mahkeme, lise öğrencisi A.Ö’nün yurt dışına çıkışını yasaklayıp seyahat belgelerine el konulması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşulu ile yargılanıncaya dek serbest bırakılmasına emir verdi.

POLİS SORUŞTURMASINI TAMAMLADI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Emin Özbilen mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı A.Ö’nün 24 Ekim 2020 tarihinde saat 19.50’de Pascucci’de eski kız arkadaşı ile oturduğu gerekçesi ile Mehmet Ali Yıldız’ın arka kısmının sol tarafından toplam uzunluğu 23 santimlik kelebek bıçağı 1 kez sokmak sureti ile akciğerinde yırtık oluşup kalıcı hasara neden olduğunu açıkladı.

Yıldız’ın Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiğini belirten Özbilen, zanlının 25 Ekim 2020 tarihinde mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk süresinin temin edildiğini açıkladı. Bu süre içerisinde söz konusu bıçağın da bulunup emare alındığını kaydeden Özbilen, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek teminat talebinde bulundu.

reklam alani
Paylaş