14 ve 17 yaşındaki iki genç kıza otelde tecavüz.

296
reklam alani

Mağusa’da evden kaçan 14 ve 17 yaşindaki iki genç kız tecavüze uğradı.

Kızları alıkoyup alkol verdikten sonra cinsel tecavüz de bulunan G. Y ve M. K. P şikayet üzerine tutuklandı.

Mağusa’da önceki gece önce ormanlık alanda daha sonra bir otelde 14 yaşındaki kız çocuğu ile defalarca cinsel ilişkiye giren 25 yaşındaki G. Y ile G. Y nin ardından aynı otel odasında 14 yaşındaki kız ile cinsel ilişkiye giren 19 yaşındaki M. K. P tutuklandı.

Evden kaçan 14 ve 17 yaşındaki kızları Bedi’s Piknik Alanı’na götüren zanlılar önce kızlara alkol verdikleri öğrenildi. Alkolü alan 17 yaşındaki genç kızın sızıp uyuya kaldığı, zanlı Yoldaş’ın ise 14 yaşındaki kız ile ormanlık alanda cinsel ilişkiye girdiği öğrenildi.

Kız çocuklarını daha sonra Mağusa’da faaliyet gösteren Şadan Otel’e götürdükleri belirtilen zanlılar, 17 yaşındaki kıza uyuduğu gerekçesi ile burada da bir şey yapmadığı ancak 14 yaşındaki kız ile önce G.Y ardından ise M. K. P  cinsel ilişkiye girdiği bildirildi.

Zanlılar polise yapılan şikâyet üzerine önceki gün Mağusa’da tespit edilerek tutulandı.

Zanlılar “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “16 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı” ve “16 yaşından küçük çocuğu zorla alıkoyma” suçlamaları ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Polis olay ve zanlılar aleyhinde geniş çaplı soruşturama başlatırken, tecavüz zanlıları poliste verdikleri ifadede suçlarını itiraf etti.

Mahkeme soruşturmanın selameti açısından zanlılara 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

ÖNCE ZANLI YOLDAŞ, SONRA ZANLI PANOĞLU CİNSEL TECAVÜZDE BULUNDU

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mustafa Çebi mahkemede verdiği ifadesinde, zanlıların “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “16 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı” ve “16 yaşından küçük çocuğu zorla alıkoyma” suçlaması ile tutuklu bulunduklarını belirtti. Çebi, zanlıların 10 Şubat 2018 tarihinde 01.00-04.00 saatleri arasında alıkoydukları 14 yaşındaki kız çocuğunu DV 759 plakalı araç ile önce Bedi’s Piknik alanı diye bilinen ormanlık bölgeye götürdüklerini kaydetti. Saat 01.00 sıralarında zanlı Yoldaş’ın 14 yaşındaki kız ile ormanlık alan içerisinde cinsel ilişkiye girdiklerini belirten Çebi, zanlıların daha sonra kızı Mağusa’da faaliyet gösteren Şadan Otel isimli iş yerine götürdüklerini kaydetti.

Zanlıların otelin 102 numaralı odasını kiralayarak saat 03.00 sıralarında zanlı G. Y’nin 14 yaşındaki kız ile cinsel ilişkiye girdiğini söyleyen Çebi, daha sonra zanlı G.Y. nin odanın anahtarını zanlı M K P’ye verdiğini ve zanlı MKP’nin de 04.00 sıralarında odaya girerek kızla cinsel ilişkiye girdiğini açıkladı. Zanlılar aynı gün tespit edilerek tutuklandığını söyleyen Çebi, zanlıların poliste gönüllü ifade vererek 14 yaşındaki kızla ilişkiye girdiklerini itiraf ettiklerini söyledi. Soruşturmanın yeni başladığına dikkat çeken polis memuru Çebi, alınması gereken ifadelerin olduğunu ve aranan emarelerin bulunduğunu belirtti. Yürütülen soruşturma çerçevesinde incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu söyleyen Çebi, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

reklam alani
Paylaş