12 yaşındaki Selbi’nin yaşam mücadelesi sürüyor

70
Nasir Younas Masih
reklam alani

Dikmen – Taşkent yolunda önceki akşam meydana gelen kazada ağır yaralanan 12 yaşındaki Selbi Farhadova’nın durumu hakkında YENİDÜZEN’e bilgi veren Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Başhekimi Bülent Dizdarlı, durumunun aynı olduğunu, halen daha ciddiyetini koruduğunu ifade etti.

İki aracın yüz yüze çarpışması sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan, HB 153 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Selbi Farhadova (K-12) kaldırıldığı Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmıştı.

Kaza nasıl olmuştu?

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre; “Saat 19.30 sıralarında, Dikmen-Taşkent Anayolu 4-5 km’leri arasında, Hadycha Rahmatullayeva (K-34), yönetimindeki HB 153 plakalı salon araç ile Taşkent istikametine doğru dikkatsizce seyrettiği sırada sola meyilli viraja geldiği zaman direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun sağına geçmesi sonucu o esnada karşı istikametten gelmekte olan Kenan Şah (E-48) yönetimindeki JM 798 plakalı salon araç ile çarpıştı. Kaza sonucu ağır yaralanan HB 153 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Selbi Farhadova (K-12) kaldırıldığı Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi  yoğun bakım servisinde müşahede altında alınırken, kazada hafif yaralanan HB 153 plakalı araç sürücüsü Hadycha Rahmatullayeva ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Leyla Farhadova (K-10) ve JM 798 plakalı araç sürücüsü Kenan Şah ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Cihan Şah (K-47) ve Vildan Şah (K-23) yapılan tedavilerini müteakip acil serviste müşahede altında alınmıştı”

 

reklam alani
Paylaş