Çakıcı’dan Erhürman’a rapor çıkışı: “Korkmuşsun kardeşim”

5
Mehmet Çakıcı
reklam alani

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Türkiye’nin doğrudan müdahalede bulunduğu yönündeki iddialara ilişkin hazırlanan raporda kendi verdiği bilgilerin altına imza atmaması nedeniyle eleştirilen CTP lideri Erhürman’a bir eleştiri de Çakıcı’dan geldi. Çakıcı, “Korkmuşsun kardeşim” dedi.

Türkiye’nin, Kuzey Kıbrıs’ta geçen yıl yapılan cumhurbaşkanlığı seçimine doğrudan müdahalede bulunduğu yönündeki iddialara ilişkin hazırlanan raporda kendi verdiği bilgilerin altına imza atmaması nedeniyle eleştirilen Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’a bir tepki de TKP – Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’dan geldi.

Erhürman’ın, rapora imza atmadığı gerekçesiyle yapılan eleştirilere ilişkin, “CTP ve kendisine yönelik bir itibar suikastı” yorumunda bulunmasına değinen Çakıcı, “Korkmuşsun kardeşim” iddiasında bulundu.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çakıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Senin önüne bağımlı hastaların işkence bilgisi gelir susarsın… Polisin sivile bağlanmasını geçiştirirsin… Anayasa’daki geçici 10. Maddeyi görmezden gelirsin… Mimarı olduğun Özel Hayatın Gizliliği Yasası ile basın özgürlüğünü tehlikeye düşürürsün… Cenevre’de iki devletlilik sunulurken iftarla yetinir Sarayönü’nde aslan kesilirsin…”

Erhürman’a yönelik eleştirilerini sürdüren Çakıcı, “bu memleket bizim biz yöneteceğiz deriz de böyle nasıl olacak güzel kardeşim” dedi.

reklam alani
Paylaş