CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman: “Devlet-parti bütünleşmesinin örneklerini yaşıyoruz”

4
Tufan Erhürman
reklam alani

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, son dönemde belediyeleri ilgilendiren bazı açılışlara değindi ve usulde sorunlar olduğuna işaret etti…

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 4 saatlik gecikmeyle saat 14.00’te Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu başkanlığında yasama ve denetim işlevini birlikte yapmak üzere toplandı.

Genel Kurula hitap eden ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, son dönemde belediyeleri ilgilendiren bazı açılışlara değindi ve usulde sorunlar olduğuna işaret etti.

Genel Kurula hitap eden Tufan Erhürman şöyle dedi;

“Son dönemde bilerek mi, bilmeyerek mi yapılıyor doğrusu bilmiyorum ama uyarma ihtiyacı hissediyorum: Bir bölgeye gidiliyor orada ya bir açılış yapılıyor ya da bir ziyaret… Hatta hükümete ve büyükelçiliğe mensup yetkililer görüşmeler yapıyorlar. Ama belediye başkanlarının hiçbir şeyden haberi olmuyor. Hele dünkü örnekte bazıları davetli, bazıları haberdar dahi olmuyor. Kötü niyetli olmak istemem, yanlışlıkla yapıldığını değerlendiriyorum. Aksi halde parti/devlet bütünleşmesinden başka bir şey değil bu… Eğer o bölgede bir şeyler yapılacaksa ve diğerleri davet edilmiyorsa bu devlet anlayışı çerçevesinde kabul edilebilir bir şey değil. Bu 4’ncü oldu benzer şekilde… Mehmetçik’te, Değirmenlik’te de oldu benzer durum… Böyle devam ederse işin rengi değişir”

reklam alani
Paylaş