Şampanya kavgasından mekanı birbirine katan 7 kişi tutuksuz yargılanacak

5
Şampanya kavgasından mekanı birbirine katan
reklam alani

Mağusa’da Zagato isimli restoran barda önce misilleme olarak şampanya patlatan, ardından üzerlerine şampanya geldi diye birbirlerinin başında şampanya şişesi patlatıp mekanı savaş alanına çeviren 7 kişi teminata bağlanarak serbest bırakıldı. İş yerinde ise çıkan kavga yüzünden yaklaşık 240 bin TL zarar olduğu belirtiliyor.

Mağusa Palm Beach bölgesinde faaliyet gösteren “Zagato Restoran Bar” isimli iş yerinde hafta sonu 2 grup arasında misilleme şampanya patlatma olayının kavgaya dönüştüğü olayda mekanı zarara uğratan ve birbirlerini de yaralayan 7 kişi bugün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

 “Kasti hasar”, “Kavga”, “Rahatsızlık”, “Sarhoşluk” ve “Uygunsuz tavır ve harekette bulunma” suçlamaları ile haklarında yürütülen soruşturmanın devam ettiği ancak soruşturmaya etki etme olasılıkları bulunmadığı belirtilen zanlılar Mustafa Ceremeci, Demhat Orhan, Delil Kahraman, Serdar Cihan, Dursunali İspir, Muhammet İkbal Toğrulca ve Cem Ozan Baran tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Zanlılardan Mustafa Ceremeci ayrıca, kavga esnasında nargile takımını savurup Ömer Kahraman’ın burnunun kırılmasına neden olarak vahim zarara uğrattığı için de teminata bağlanıp, belirlenen koşulları yerine getiren zanlılar serbest yargılanıncaya dek serbest bırakıldı.

Polis mahkemede, iş yerinde meydana gelen hasar ile ilgili rapor hazırlandığını ancak iş yeri sahibinin çıkan kavga yüzünden kırılanlar ve kavgadan dolayı hesap ödemeden mekandan kaçanların olması nedeni ile yaklaşık 240 bin TL zarara uğradığını söylediğini aktardı.

HASAR TESPİT RAPORU HENÜZ NETLEŞMEDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Şükrü Hafız mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Mustafa Ceremeci, Demhat Orhan, Delil Kahraman, Serdar Cihan, Dursunali İspir, Muhammet İkbal Toğrulca ve Cem Ozan Baran’ın 5 Haziran 2021 tarihinde “Zagato Restoran Bar” isimli iş yerinde müşteri olarak bulundukları sırada birbirlerinin üzerine şampanya patlattıkları gerekçesiyle kasten ve kanunsuz olarak birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurmak suretiyle kavga ettiklerini açıkladı.

Zanlıların kavga esnasında iş yerine ait birçok içki şişesi, tabak, bardak, masa, sandalye gibi muhtelif eşyalar ile camları kırıp hasara uğrattıklarını söyleyen Hafız, zanlıların tutuklandığını söyledi.

Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, hasar tespiti ile ilgili raporun henüz tamamlanmadığını söyleyen Hafız, zanlıların bu aşamada yürütülen soruşturmaya etki etme olasılıklarının bulunmadığını ifade ederek, zanlıların yargılanma aşamasında mahkemede hazır bulunmalarını temin etmek maksadı ile teminata bağlanmalarını talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Mahkeme,zanlı Mustafa Ceremeci, Demhat Orhan, Delil Kahraman, Serdar Cihan, Dursunali İspir, Muhammet İkbal Toğrulca ve Cem Ozan Baran’ın yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp seyahat belgelerine el konulması, zanlı Ceremeci, Cihan ve İspir’in 3’er bin TL nakdi teminat ödemeleri, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50’şer bin TL kefalet senedi imzalaması, zanlı Orhan, Kahraman, Toğrulca ve Baran’ın ise 15’er bin TL nakdi teminat ödemeleri koşulu ile serbest bırakılmalarına emir verdi.

 Zanlı Ceremeci ayrıca “Vahim zarar” suçundan da teminata bağlanırken, zanlının 5 bin TL nakdi teminat ödemesi ve KKTC vatandaşı 1 kefilin 75 bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile serbest bırakılmasına emir verildi.

reklam alani
Paylaş