Tufan Erhürman: “Cenevre’ye ‘çözümsüzlük çözümdür’ demek için gidilmiş”

7
Tufan Erhürman
reklam alani

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıs zirvesinin başarısızlıkla sonuçlanmasıyla ilgili olarak, “Cenevre’ye ‘Çözümsüzlük çözümdür, statükodan memnunuz’ demek için gidilmiş, hayal kırıklıklarıyla dolu bir süreç…” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, TV2020’de Reşat Akar’ın sunduğu programa bağlanarak, başarısızlıkla sonuçlanan gayrı resmi Kıbrıs konferansı ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu.

“ÇÖZÜMSÜZLÜK ÇÖZÜMDÜR DEMEK İÇİN GİDİLDİ”

Kıbrıs Türk tarafının öneri paketinde yer alan, Güvenlik Konseyi’nin, iki tarafın eşit uluslararası statüsünü ve egemen eşitliğini güvence altına alması şartıyla müzakereye oturulması talebi ile ilgili Erhürman, uluslararası konjonktüre bakıldığında bunun gerçekleşmeyeceğinin zatem malum olduğunu dile getirdi.

Cenevre’ye “Çözümsüzlük çözümdür, statükodan memnunuz” demek için gelindiğini savunan Erhürman, hayal kırıklıkları ile dolu bir süreç yaşandığını ifade etti.

“CENEVRE’YE BOŞUNA GİTTİK”

Siyasi parti liderlerinin de Cenevre’ye boşuna gittiğini kaydeden Erhürman, sunulan önerilerin hiçbirinin kendileriyle paylaşılmadığını belirterek, “Görüşlerimizin alınması gerekirdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın “Ben bilirim, yaparım olur” anlayışı ile hareket ettiğini ifade eden Erhürman, Tatar’ın Kıbrıs Türk halkının geleceğini karanlığa mahkum edecek tutumundan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini kaydetti.

reklam alani
Paylaş