Başbakan Ersan Saner: “Bizim burada istediğimiz samimiyettir”

8
Ersan Saner
reklam alani

Başbakan Ersan Saner, Cenevre’deki son durumu değerlendirerek, bugün son görüşmelerin yapılacağına işaret etti. Saner, “Burada bizim istediğimiz samimiyettir. Kıbrıs Türk halkının bir 53 yıl daha kaybedecek zamanı yok” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ersan Saner, Cenevre’de gerçekleştirilen 5+BM toplantısına ilişkin olarak Gündem Kıbrıs Web TV’de Alihan Pehlivan’ın konuğu oldu.

Saner, Cenevre açısından bugün artık son görüşmelerin yapılacağına dikkat çekerek, Kıbrıs Türk halkının haklı çıkarlarının Rum tarafınca da anlaşılması gerektiğine işaret etti.

“KIBRIS TÜRK HALKININ BİR 53 YIL DAHA KAYBEDECEK ZAMANI YOK”

Ana görüşmeler sırasında Kıbrıs’ta neden federasyon temelinde bir görüşme olmaması gerektiğinin anlatıldığına da değinen Saner, egemen iki eşit devlet statüsüne de geçildiğinin anlatılmış olduğunu aktardı.

Başbakan Saner, “Burada bizim istediğimiz samimiyettir. Kıbrıs Türk halkının bir 53 yıl daha kaybedecek zamanı yok” ifadelerini kullanarak, 53 yılda üç kuşak geçtiğine dikkat çekti.

“AŞILARI BİLE PAYLAŞMAYI BİLMİYORSANIZ ZATEN KONUŞACAK PEK BİR ŞEY YOKTUR”

“Burada korkarak bir tavır içerisine girmemiz bize kazanım getirmez” diyen Saner, “Zaten Güney Kıbrıs’ın samimi olmadığını her noktada görüyoruz. Dünyada aşı bulmak için ülkelerin yalvardığı bir dönemde aşıları bile paylaşmayı bilmiyorsanız zaten konuşacak pek bir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş