KAYAD Proje Koordinatörü Mine Atlı: “Ev içi şiddet artmadı sadece daha görünür oldu”

6
Mine Atlı
reklam alani

Ev içi şiddetin artmadığını sadece daha görünür olduğunu anlatan Mine Atlı, “Poliste böyle bir birim açılmadan önce ‘bu kadar ciddi mi bu sorun?’ deniyordu. 1 yılda Bin 63 başvuru oldu.. Sadece Lefkoşa’da üstelik…” dedi.

Ev içi şiddet yasası hakkında konuşan Kadından Yaşama Destek Derneği (KAYAD) Proje Koordinatörü Mine Atlı, söz konusu yasanın ev içi şiddet konusunda faydalı olacağını, başvurularda artış beklediklerini söyledi.

Ev içi şiddetin artmadığını sadece daha görünür olduğunu anlatan Mine Atlı şöyle dedi;

“Biliyorsak ki polise gittiğimizde kaale alınmayacağız, elbette aramayız, gitmeyiz… Ama dinleyeceğini biliyorsak gitme ve başvuru sayısı artar. Poliste böyle bir birim açılmadan önce ‘bu kadar ciddi mi bu sorun?’ deniyordu. 1 yılda Bin 63 başvuru oldu.. Sadece Lefkoşa’da üstelik. Yasa geçerse bunların arttığını göreceğiz. Zaten ev içi şiddet artmadı sadece daha görünür oldu…”

KAYAD NE YAPIYOR?

KAYAD, 1998 yılında, kadına yönelik her türlü ayrımcılığı önlemek ve kadının toplumdaki profilini güçlendirerek toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için kurulan bir sivil toplum örgütüdür.

Kadından Yaşama Destek Derneği, özveri ve gönüllülük bilinci ile çalışıyor.

reklam alani
Paylaş