Gülşah Sanver Manavoğlu: “Hükümetin yapmış olduğu ‘hukuksuzluklar’ ülkede ciddi yaralar açacak”

5
Gülşah Manavoğlu
reklam alani

HP Genel Sekreteri Gülşah Sanver Manavoğlu, hükümetin ‘ben yaptım oldu’ politikası izlediğini savunarak, “Hükümetin yapmış olduğu ‘hukuksuzluklar’ ülkede ciddi yaralar açacaktır… Halkın gözünü açmamız gerekiyor” dedi.

Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Gülşah Sanver Manavoğlu, BRT ekranlarında yayınlanan ’14. Saat’ adlı programına telefon bağlantısı ile katılarak, hükümetin ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla hareket ettiğini ifade etti.

Ara seçim tarihinin belirlenmesinin planlandığı Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulunun dünkü toplantısı gerçekleştirilememişti. Bu konunun üzerine muhalefet partileri ortak bir basın açıklaması yapmıştı. Manavoğlu, hükümetin Meclis Başkanını da yönlendirerek, Meclisi ‘açtırmadıklarını’ savundu.

HP Genel Sekreteri Manavoğlu, iki kere Danışma Kurulu’nun toplandığını, muhalefet partilerinin nisap için destek vereceklerini söylemelerine rağmen ikinci Danışma Kurulu’nun ardından Meclis çalışanlarının izne gönderildiğini belirtti.

“HUKUKİ ZEMİNDEN UZAKLAŞILIYOR”

Ara seçim kararını almadan bu şekilde bir ilerlemenin tamamen Anayasaya aykırı olduğuna vurgu yapan Manavoğlu, “Hukuki zeminden uzaklaşılıyor… Bu hükümetin ‘hukuksuzluk’ üzerinden pek çok şey yaptığını göstereceğiz” dedi.

“HALKIN GÖZÜNÜ AÇMAMIZ GEREKİYOR”

“Hükümetin yapmış olduğu hukuksuzlukların ülkede ciddi yaralar açacağına” dikkat çeken HP Genel Sekreteri Manavoğlu, muhalefet partileriyle birlikte yapıcı eleştirilerden vazgeçileceğini aktardı.

Manavoğlu, “Halkın gözünü açmamız gerekiyor…” dedi.

reklam alani
Paylaş