130 çalışanın ‘kayıp’ iddiası… Sağlık çalışanları: “Hakkımız helal değildir!”

11
130 çalışanın 'kayıp
reklam alani

Acil Durum Hastanesi’nde görev yapan Hemşire Oğuz Köse, sağlık çalışanları adına bir açıklama yaptı. Köse, Pandemi Hastanesi’nde 200 istihdamın yapıldığı ve bunun 130’unun kayıp olduğu iddialarına yanıt vererek, “Hakkımız helal değildir!” dedi.

Acil Durum Hastanesi’nde görev yapan Hemşire Oğuz Köse, sağlık çalışanları adına sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Köse, Pandemi Hastanesi’nde 200 istihdamın yapıldığı ve bunun 130’unun kayıp olduğu iddialarına yanıt vererek, “Hakkımız helal değildir!” dedi.

“Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden beri bu işin içindeyim” diyen Köse, “Kendi meslektaşlarımızı kaç kişi alındı ve nerede çalıştıklarını bildiğimi geçtim, hekim arkadaşlarımızla 1 yıldır gece gündüz birlikte bir aile olduk, onu da biliyoruz. Benim merak ettiğim 200 işçi!” ifadelerini kullandı.

Bu sürecin ilk günlerinden bugüne kadar çalışan biri olarak konuşan Oğuz Köse, gördüğü işçilerdeki yeni yüzlerin 40’ı geçmeyeceğini ve onlarında haftalık çalışma saatinin 85- 90’ı bulduğuna dikkat çekti.

Hemşire Köse, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Son birkaç gündür görsel ve yazılı basından okuyorum. 130 işçinin kayıp ve/veya nerede çalıştığının bilinmediği iddiası.

Ve iddia, ismi söylenmeyen şahısların çalışmadan maaş çektiğinden bahsediliyor. Eski Sağlık Bakanımız Ali Pilli, Başbakan Ersan Saner’e çağrı yapıyor “Açıklamazsan bu 130 kişiyi ben açıklarım diyor” Başbakan Hamza Ersan Saner, Başbakan Yardımcısı ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Eski Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Turizm Bakanı ve DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’na çağrımdır…

Ben ve tüm sağlık çalışanı meslek arkadaşlarım koronavirüs sürecinde hayatımızı riske atıp, halkımızın sağlığı için dünya kadar personel eksikliğine rağmen, saat mefhumu tanımaksızın 35-40 saatlere varan sürelerde kesintisiz çalıştık.

Eksik personel yüzünden 4-5 ay ailelerimizden sevdiklerimizden uzak kaldık. Birileri hak etmeden devletten maaş çekerken, pandemi yükünün altında ezilen yüzlerce sağlık çalışanı analarının ak sütü gibi helal olan 6 aydır fazla çalışma ödeneklerini “ek mesai” dahi alamadı.

Koronavirüs sürecinde gece gündüz demeden çalışan, ezilen tüm Sağlık çalışanları adına yazıyorum. Bizler ezilirken, bizler, aylarca sevdiklerimizden uzak kalırken bu şahısların ismini veya nerede olduğunu açıklayınız…

Pandemi servis ve hastaneleri için alındığı halde çalışmadıkları iddia edilenlere ve açıklamayanlara tüm sağlık çalışanları olarak hakkımız helal değildir!”

reklam alani
Paylaş