Uyuşturucu zanlıları 4 gün daha tutuklu, polis analiz sonucu bekliyor

10
Ayten Gücüyeter ile Hüseyin Gazi
reklam alani

Mehmetçik ve Kumyalı köylerinde Narkotik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda tasarruflarında uyuşturucu madde tespit edilmesi üzerine tutuklanan zanlı Ayten Gücüyeter ile Hüseyin Gazi poliste tutuklu kalmaya devam edecek.

Mehmetçik ve Kumyalı köyünde Narkotik polisi tarafından yapılan aramada tasarruflarında kanunsuz uyuşturucu madde tespit edilmesi üzerine tutuklanan zanlı Ayten Gücüyeter ile Hüseyin Gazi hakkındaki soruşturma devam ediyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile ilgili bugün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlıların tutukluluk süreleri uzatıldı.

POLİS SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 12 Mart 2021 tarihinde alınan bir bilgide zanlı Ayten Gücüyeter’in tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi.

Mehmetçik köyünde zanlının evinde yapılan aramada küçük şeffaf naylon poşet içerisinde 1 gr sentetik cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıklayan Özdesoy, suçüstü hali gereği tutuklanan zanlı Gücüyeter’den yapılan soruşturmada ve temin edilen gönüllü ifadesinde uyuşturucu maddeyi zanlı Hüseyin Gazi’den aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Ayni gün zanlı Gazi’nin de Kumyalı’daki evinde tespit edildiğini kaydeden Özdesoy, zanlı Gazi’nin evinde yapılan aramada ise kupa bardak içindeki sıvı içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan ve miktarı tespit edilemeyen maddeler bulunarak zanlı Gazi’nin de tutuklandığını açıkladı. Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan analiz sonuçlarının da henüz gelmediğini belirten Özdesoy, yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade ederek, zanlıların tutukluluk süresinin uzatılmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

reklam alani
Paylaş