Kız arkadaşını kablo ile döven sanığın cezası açıklandı

8
Kız arkadaşını kablo ile döven sanığın cezası açıklandı
reklam alani

İskele’de geçtiğimiz yıl kız arkadaşını bilgisayar kablosu ile ciddi şekilde darp eden sanık Tibung Chenyi Emmanuel’in İskele Kaza Mahkemesi’ndeki yargı süreci tamamlandı.

İskele’ye bağlı Safaköy’de 2020 yılı Ocak ayı içerisinde kız arkadaşını dizüstü bilgisayar kablosu ile ciddi şekilde darp eden sanık Tibung Chenyi Emmanuel’in İskele Kaza Mahkemesi’ndeki yargı süreci tamamlandı.

“Ciddi darp” davasından yargılanan sanık Emmanuel aleyhine getirilen davadan kendi kabul beyanı ve mahkemeye sunulan emareler ışığında suçlu bulundu. Sanık para cezası ile cezalandırıldı.

Sanığın mahkum olduğu ciddi darp suçunun ülkemizde yaygın suçlar kategorisinde olduğunu ve bu hususun adli ihbar olarak nazara dikkate aldığını söyleyen Yargıç Tutku Candaş, kararında son zamanlarda kadına karşı şiddetin arttığının da dikkate alındığında bahse konu suçun ciddiyetinin ortada olduğunu belirtti.

Sanığın mahkum olduğu “Ciddi darp” suçu için 3 yıla kadar hapislik cezası öngörüldüğünü belirten Candaş, yine sanığın mahkum olduğu suçun anayasamızda güvence altına alınan kişilerin vücut bütünlüğü haklarına saldırı teşkil eden suç türlerinden olduğunu ve bu tür suçların ciddiye alınması gereken, kamu menfaatini yakından ilgilendiren suçlar kategorisinde olduğunu kaydetti.

Bu tür suçlarda hapislik cezasının takdir edilmesi gerektiğini belirten Candaş, sanığın uzun yıllardan beri ülkemizde hem okuyup hem çalıştığını, kız arkadaşının hem geçimini hem de eğitimini karşılamasını, sabıkasız oluşunu, hakkında şikayet olmayışını ve ilk andan suçunu kabul edişini hafifletici faktör olarak değerlendirerek sanığın mahkum olduğu suçtan 6 bin TL para cezası ile cezalandırıldığını açıkladı.

Mahkeme ayrıca sanığın 3 yıl boyunca sulh ve sükunu koruyup iyi ahlak sahibi olacağına dair 15 bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

KABLO İLE DÖVÜP BAŞINDA KESİ OLUŞMASINA SEBEP OLDU

Sanık Tibung Chenyi Emmanuel, 5 Ocak 2020 tarihinde İskele’ye bağlı Safaköy’de tartıştığı kız arkadaşının vücudunun muhtelif yerlerine dizüstü bilgisayar kablosuyla gelişi güzel vurrak ciddi şekilde darp etmiş ve müştekiyi ittirerek başını vurup kesik oluşmasına neden olmuştu.

reklam alani
Paylaş