Cemal Özyiğit hükümeti istifaya çağırdı: “Derhal bu koltukları bırakın! Toplumla daha fazla alay etmeyin!”

10
Cemal Özyiğit
reklam alani

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, hükümeti istifaya çağırarak, “İstifa edin. Derhal bu koltukları bırakın. Bu toplumla daha fazla alay etmeyin” dedi. Özyiğit, Üst Komite’nin belirleyeceği en erken tarihte erken seçime gidilmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Meclis Genel Kurulu kürsüsünden açıklama yaparak, UBP-DP-YDP hükümetini istifaya çağırdı.

Özyiğit, “Gerçekten sözün bittiği yerdeyiz, ne söylenir… Birinin kaybından dolayı duyduğumuz üzüntüden sonra söylenir; acı kayıp. Belli ki bu toplum bir şeyleri kaybetti… Bu çerçevede daha fazla ne söylenir?” diye sordu.

Geçtiğimiz hafta kapanmanın uzaması nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nun toplanamamasına dikkat çeken Özyiğit, “Geçen günden hazırlamıştım… Kontrollü ve kademeli açılma nasıl olur? Öğrenciler ülkemize nasıl gelebilir güvenli bir şekilde? Turistler nasıl gelir? Ben bunları buraya biraz açmak için gelmiştim aslında. Bir üniversitemizin, bir ilahiyat kolejinin atılan imzası ne anlam taşınıyor? Köy okullarının tamiri bile Türkiye’ye taşınıyor? Hani devlet? Devleti önce bunu yüceltenler tanımıyor? Ankara’ya gidiyor sorunlarını sıkıntılarını oraya anlatacak… Siz ne işe yarıyorsunuz?” dedi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, şaibeli bir şekilde hükümetin kurulduğunu da hatırlatarak, “Böyle bir yönetim anlayışı olmaz. Arkadaşlarım başka havadadırlar. Kimi nerden alıp nereye atayacaklar bunlarla uğraşıyorlar. İstifa edin. Derhal bu koltukları bırakın. Bu toplumla daha fazla alay etmeyin” ifadelerini kullandı.

Özyiğit, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin belirleyeceği en erken zamanda ‘erken seçime’ gidilmesi gerektiğine de dikkat çekti.

reklam alani
Paylaş