Fikri Ataoğlu: “Her partinin kendi içerisinde yaptığı değişiklik kendini bağlar”

16
Fikri Ataoğlu
reklam alani

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, eski Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli’nin görevden alınmasını değerlendirerek, “Her partinin kendi içerisinde yaptığı değişiklik kendini bağlar” dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, BRT ekranlarında yayınlanan Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu ‘50+1’ adlı programa katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eski Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli’nin görevden alınmasını değerlendiren Ataoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin içerisindeki kabine değişikliği olduğunu ve bu durumun partinin kendi içerisinde yaptığı değişiklik olduğunu ifade etti.

Ataoğlu, “Bizim yorum yapmamız doğru değildir. İlgili partinin ukdesinde olan bir olaydır” dedi.

“ÜST KOMİTE’DE DEĞİŞİM OLMAYACAKTIR”

Sağlık Bakanının değişmesiyle birlikte Sağlık Üst Komitesi’nin de değişmesinin gündeme gelmesi nedeniyle de açıklama yapan Ataoğlu, “Üst Komite içerisinde bir değişiklik yapılmayacaktır diye düşünüyorum. Başarılı bir 11 ay geçildi… Yeni atanan bakanımız kimse, aynı şekilde koordineli olmamız gerekir. Turizmin önünün açılması ve eğitimin önünün açılması için koordineli çalışmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

“2-3 HAFTA ÖTELENEBİLİR”

Meclis Genel Kurulu başlamadan önce Başbakanlıkta küçük bir bakanlar toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Ataoğlu, turizm konusunda bazı konuların konuşulduğunu da aktardı.

Turizmin 1 Nisan tarihinde açılmasının öngörülmesi üzerine de konuşan Ataoğlu, Mart başı aşıların gelmesinin öngörüldüğünü dile getirerek, aşılamaların yapılması üzerinde turizmin açılmasının 2-3 hafta ötelenebileceğini söyledi.

reklam alani
Paylaş