Resmiye Canaltay’dan adaylara: “Beş arkadaştan ricam ağızlarından çıkan kelimelere dikkat etsinler”

61
Resmiye Canaltay
reklam alani

Partisi UBP’yi gerek taşıdığı soyad herekse de genç yaştan edindiği çok yönlü tecrübe çerçevesinde “çok iyi tanıdığını” anlatan Mağusa Milletvekili Resmiye Canaltay, kurultayda aday olan isimlere “ağızlarından çıkanı kulakları hep duysun” tavsiyesinde bulundu. Öte yandan Canaltay’a göre Ersin Tatar, Başbakanlık konusunda vekalet vermeliydi ancak “vermemeyi” yeğledi.

Partisi UBP’yi gerek taşıdığı soyad herekse de genç yaştan edindiği çok yönlü tecrübe çerçevesinde “çok iyi tanıdığını” anlatan Mağusa milletvekili Resmiye Canaltay, “parti evet ama halk ve ülke sevgisi esastır” dedi.

Canaltay, Cumhurbaşkanlığı seçimi ardından Türkiye ile ilişkilerinin geride kalan 5-10 yıl öncesine göre daha iyi olacağını düşündüğünü kaydetti.

“HIRSLAR PARTİMİZİ BÖLER”

UBP’nin hafta sonu ilk turu yapılacak kurultayına ilişkin katıldığı bir TV programında konuşan UBP Mağusa milletvekili Resmiye Canaltay şöyle konuştu;

“Beş arkadaşımız… Kardeşimiz hepsi de… En iyi hizmet edecek olanı üyelerimiz biliyor. Seçecekler… İlk turdan biter mi, bitmez mi bilmiyorum. Ama ardından hayatımızda yeni bir sayfa açılacak . bu sayfada birbirinizin yüzüne bakacağız. Kimse kimseyi rencide edici konuşma yapmasın, hırslar partimizi böler. Beş arkadaştan ricam ağızlarından çıkan kelimelere dikkat etsinler. Birbirimizi kırmayalım.”

“ERSİN BEY, BENCE BAŞBAKANLIK VEKALETİ VERMELİYDİ…”

Canaltay, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın tartışılan “başbakanlığı” hakkında bir soru üzerine ise, “Birine vekâlet verilmeli miydi? Evet, bence verilmeliydi. Ersin Bey vermemeyi yeğledi, kendi düşüncesi… Cumhurbaşkanının verdiği kararı eleştirmem. Kendi bileceği… Bu süreci de böyle geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş