Siber: “Denetimsizliğin cezası, bu kez yaşamımız olabilir”

15
Siber
reklam alani

Meclis Eski Başkanı Dr. Siber, halkın kalabalık alanlarda ve düğünlerde denetim olmaması nedeniyle Covid-19 kurallarına uymadıklarını belirterek “Denetimsizliğin cezası, bu kez yaşamımız olabilir” dedi.

Meclis Eski Başkanı Dr. Sibel Siber, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, kalabalık ortamlarda insanların Covid-19 tedbirlerini almadığını ve bulaşın yaygınlaşmasına sebep olunacağını ifade etti.

Yerel vakaların artmasının sebebi olarak, “İnsandan insana geçen bulaşıcı hastalıkların yayılması yakın temas ile olur” diyen Siber, düğünlerde, kalabalık alanlarda denetleme olmadığını ve bu yüzden insanların dikkatsiz bir şekilde hareket ettiğini vurguladı.

Meclis Eski Başkanı Siber, “Gelin, damat ve ailelerine yüzlerce kişi sarılıyor, öpüyor, dar bir pistte sıkışık vaziyette oyunlar oynanıyor, bu vakaların daha da artmaması yani bulaşın önlenmesi için ne yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruz” ifadelerini kullanarak bu durumun denetimsizlikten kaynaklandığını söyledi.

Düğünler ve kalabalık alanlarda bulaşın yayılmaması adına çıkarılan tavsiye kararları olduğuna dikkat çeken Dr. Siber, denetleme olmamasıyla cezadan kurtulmadığımızı belirterek “Bu kez bedeli yaşamımız olabilir” dedi.

Yerel vakalar arttı… İnsandan insana geçen bulaşıcı hastalıkların yayılması yakın temas ile olur. Bu gerçek…

Posted by Sibel Siber on Saturday, September 5, 2020
reklam alani
Paylaş