1 kilo Hint Keneviri ile yakalandı

8
Dalenten Enable
reklam alani

Mağusa’da Narkotik operasyonu sonucu Nijeryalı Dalenten Enable isimli şahsın tasarrufunda yaklaşık 1 kilo hint keneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildi, zanlı polis soruşturmasında uyuşturucu maddeyi Ercan Havaalanı’nda bir şahıstan aldığını itiraf etti, polis soruşturmasını genişletti.

Mağusa’da alınan bir ihbar üzerine bir adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri Dalenten Enable’ın tasarrufunda yaklaşık 1 kilo hint keneviri türü uyuşturucu madde tespit etti.

Zanlı “kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf” suçlamaları ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Polis, zanlıdan yapılan soruşturmada söz konusu uyuştucu maddeleri geçtiğimiz hafta Ercan Havaalanı’nda bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini açıklayarak soruşturmanın genişletildiğini belirtti.

UYUŞTURUCULAR VALİZDEN ÇIKTI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Osman Üreten mahkemede verdiği ifadesinde, 7 Kasım tarihinde alınan bir bilgide zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini ve zanlının ikametgahında bir arama gerçekleştirildiğini kaydetti. Aramada valiz içerisinde ayrı ayrı paketlenmiş halde ve koli bandı ile bantlamış yaklaşık 1 kilo hint keneviri türü uyuşturucu maddenin bulunup emare alındığını kaydeden Üreten, yürütülen soruşturmada zanlının söz konusu uyuşturucu maddeyi geçtiğimiz hafta Ercan Havaalanı’nda bir şahıstan aldığını beyan ettiğini kaydetti. Yürütülen soruşturmanın yeni başladığını kaydeden Üreten, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

reklam alani
Paylaş