YDÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM YAZILIMLARI SEMİNERİ!

22 Nisan 2013

Untitled-8IDEA Genel Müdürü Ufuk Akdağ Uzaktan Eğitim Yazılımları Semineri Verdi

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) tarafından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü (BÖTE) öğrencilerine yönelik IDEA E-Öğrenme Çözümleri Genel Müdürü Ufuk Akdağ “Uzaktan Eğitim Yazılımları” başlıklı seminer verdi.

Seminerin başında açılış konuşmasını yapan Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, 21 yüzyılda uzaktan eğitim ve e-öğrenmenin eğitim-öğretimin yönünü değiştireeğini, e-öğrenme uygulamalarının dışında kalan okulların geri kalacağını, uzaktan online eğitim ve e-öğrenme yapaca olan okulların veya merkezlerinde eğitim uygulamalarına damgasını vuracağını söyledi. Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) olarak, gün be gün ileriye yönelik altyapılarını oluşturmaya çalıştıklarını, bu seminerinde bu çalışmların bir parçası olduğunu açıkladı.

Seminerde Akdağ, IDEA yazılım şirketinde yaptıkları uzaktan eğitim uygulamalarına yönelik örnekler göstererek öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Uzaktan eğitim ile ilgili geliştirdikleri yazılımları kullanarak öğrencilerin kolaylıkla eğitsel yazılımlar geliştirebileceğini ve bu yazılımları Öğrenme Yönetim Sistemleri ayrıca IOS ve Android uygulamalar olarak da kaydedebileceklerini belirtti. Akdağ, işbirlikli çalışmalar sonucunda başarıya ulaştıklarını ve geliştirdikleri uzaktan eğitim yazılımıyla dünya pazarına da açılacaklarını ve bu nedenle BÖTE alanında yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyduklarından da bahsetmiştir. Günümüzde rakabetin arttığından da bahseden Akdağ, geliştirdikleri uzaktan eğitim yazılımlarının tüm platformlarda çalıştığını ve eğitsel yazılım olarak öğrencilerin rahat bir biçimde kullanabileceğini belirtmiştir. Seminer süresinde uygulamalara da yer veren Akdağ öğrencilerin yoğun ilgisi üzerine yazılımla ilgili detayları gösteren örnekler de sunmuştur.

Öğrencilerin ilgiyle izledikleri “Uzaktan Eğitim Yazılımları” semineri öğrencilerin Akdağ’a yönelttikleri sorular ve cevaplarla sona ermiştir. Seminerin sonunda ise Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu değerli bilgileri öğrencilere aktardığı için Akdağ’a teşekkürlerini sundu.

Etiketler :
Derecelendirme:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kibris Today

Benzer Haberler


07 Şubat 2016, Yorum Yapılmamış
07 Şubat 2016, Yorum Yapılmamış
06 Şubat 2016, Yorum Yapılmamış
06 Şubat 2016, Yorum Yapılmamış